آخرین اخبار

شرایط ثبت‌نام حج ۱۴۰۳ اعلام شد

 

ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از روز گذشته، ۱۵ دی ماه آغاز شده و ودیعه‌گذاران در سه مرحله فراخوانده می‌شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از روز گذشته، ۱۵ دی ماه آغاز شد.

واجدین شرایط تشرف به این سفر مقدس، می‌توانند ضمن انجام برنامه‌ریزی لازم و به‌روزرسانی اطلاعات خود در سامانه https://reserve.haj.ir/(S(2hcxjf5ghpkmr3aoexq0xfcz))/ نسبت به اخذ کد رهگیری و تکمیل مدارک خویش، به‌ویژه تهیه گذرنامه دارای اعتبار اقدام کنند.

برای حج ۱۴۰۳، ودیعه‌گذاران در سه مرحله فراخوانده می‌شوند؛ نخست افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند، در مرحله دوم ودیعه‌گذاران حج تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ و در مرحله سوم ودیعه‌گذاران تا ۳۱ تیرماه ۱۳۸۶ فراخوانده می‌شوند.

تا کنون سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند.

اگرچه هنوز محاسبه کامل درباره قیمت حج انجام نشده است، اما طبق آنچه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است، هزینه حج با توجه به نرخ ارز تخصیصی و کیفیت خدمات، به‌نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چنددرصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود؛ بنابراین در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

باقیمانده هزینه سفرنیز (که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می‌شود) هنگام ثبت‌نام قطعی افراد در کاروان‌های اعزامی که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می‌شود.

به گزارش تسنیم، در سال گذشته هزینه اولیه حج ۱۴۰۲ در مرحله پیش‌ثبت‌نام ۱۲۰ میلیون تومان اعلام شده بود که در نهایت هزینه تعیین‌شده برای زائران بین ۱۰۹ تا ۱۳۰ میلیون تومان تعیین شد؛ یک کاروان برای زوجین نیز تدارک دیده شد که هزینه ۱۴۵ میلیون تومان بود.

Share on whatsapp
به اشتراک گذاری در واتساپ
Share on telegram
به اشتراک گذاری در تلگرام

آخرین اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار خوزستان - خوزستان یار
آخرین اخبار خوزستان
املاک چهار دیواری - املاک اهواز
املاک چهاردیواری amlaak4divari